A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Európai klubtornák 2024
 853
Feljutás és bennmaradás! Rendkívül sikeresen zárták klubcsapataink a 2024-es nagypályás európai klubeseményeket, ’BEK’-tornákat, így jövőre 2025-ben, korábban példátlan módon Szakszövetségünk két CI-es kvótával vághat neki az európai kupasorozatoknak. Hatalmas Gratuláció a feljutó Soroksári Hockey Club-nak és a bennmaradó Építők Hockey Club-nak. Hatalmas fegyvertény ez a magyar hokisport számára. Részletek és Elnöki, Alelnöki beszámolók a cikkben;

Soroksári HC - Challenge II

Cikk az EuroHockey honlapján

19-én vasárnap, drámai párharcban, Gibraltáron vívta ki a CI-es kvótát érő feljutást a Soroksári HC, a máltai bajnok Qormi Daikin HC -ellen rávezetésekkel! A rendes játékidőben nem született döntés, 1-1-es állással végződött a találkozó, Hortobágyinak sikerült egyedül gólt szerezni. Később a rávezetések alatt már ellentmondást nem tűrően teljesített a csapat, az utolsó büntetőt Léber értékesítette magabiztosan, de betalált Ficzere , Hortobágyi és Szigeti is. Ferenczi kapus pedig nem csak a döntő utolsó negyedében tartotta mérkőzésben a csapatot védéseivel, hanem két rávezetést is semlegesített, egy esetben a rávezetésből megítélt büntetőt is bravúrral hárította.

Álló sor balról: Álló Marcell (Vezetőedző), Szuchy Balázs, Szuchy Ádám, Szuszky Tamás, Szuszky Gergő, Galba Milán, Palotai Bálint, Balogh Tamás, Olasz Balázs, Langer Bálint, Suba Tamás, Bali Krisztina (Csapatvezető), Erdősi Zoltán (Csapatvezető helyettes)

Térdelő sor balról: Szigeti Bence, Hortobágyi András, Újvári Viktor, Ferenczi Zsolt (Kapus), Morvai Zalán (Kapus), Léber Sebastian, Ficzere Zsombor (Csapatkapitány), Pádár Csaba

A Soroksári HC csapatát Ferenczi Ferenc Szakszövetségünk Alelnöke kísérte Gibraltárra, beszámolója alább olvasható:

"A 15-i edzésnapot követően május 16-ával kezdődött a torna, a csapat számára, amin két csoportban négy-négy csapat szerepelt, így teljes 8 csapatos eseményről beszélhetünk.

A magyar csapat elsőként, a német és angol játékosokkal megerősítette, norvég FURUSET LK ellen lépett pályára, délután fél háromkor. A játékhoz a feltételek ideálisak voltak. 22 fokos, napsütéses, gyengén szeles idő. A pálya a repülőtér közvetlen szomszédságában van, és gyönyörű kilátást nyújt a félsziget ékességére, a jellegzetes gibraltári sziklára. Ez a pálya talán a legszebb és egyik leegyedibb környezetű játéktér Európában.

Jóiramú és kiegyensúlyozott mérkőzésen a második negyedben büntetőből Ficzere Zsombor védhetetlen hétméteresével megszerezte a csapatunk a vezetést. Több helyzet is volt mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott. A csapat bemutatkozása jól sikerült, a játékosok a tőlük reálisan elvárható szintet hozták. Ez a meccs volt az, ahol a pályát éles körülmények között is megismerhették a játékosok.

A következő napon a házigazdák ellen léptünk pályára, az EAGLES Hockey Club „személyében”. A mérkőzés a nap utolsó meccse volt, ahogy az a rendezőnek általában jár. Kifejezetten jó hangulatot alakítottak ki a helyi szurkolók és szervezők. Megtelt a lelátó és már a meccs előtt szólt a zene és a dobok. Ez a mérkőzés ígérkezett a csoportunk legnehezebb összecsapásának.

Az első harmad visszafogott védekező játékkal telt, mindkét csapat kóstolgatta az ellenfelet. A 23. percben a házigazdáknak sikerült feltörni a védelmünket és megszerezni a vezetést. Gyorsan érkezett a válasz, mert a 24. percben Szuszky Gergő egy kapu előtti kavarodásból megszerezte az egyenlítő gólt. Sajnos még a félidő előtt az Eagles kornerből ismét vezetést szerzett, amit a 37. percben egy újabb korner góllal még növelni is tudott. Már három egy volt az eredmény, de ennek ellenére nem játszott alárendelt szerepet a csapatunk. A negyedik negyedben sikerült rátenni egy lapáttal és a 60. percben szépíteni Ficzere Zsombornak . Az utolsó negyedben a játék képe alapján az egyenlítés esélye is reális lett volna, de az sajnos a kapuelőtti bizonytalankodások miatt nem jött össze. A meccs összképe alapján jól játszott a csapat, és a torna végére lehetett igazán értékelni ezt az eredményt, mert a másik két csapatot 5 gólos különbséggel hengerelte le az Eagles.

A következő nap egy könnyebbnek látszó meccs várt a mieinkre a máltai Floriana Young Stars HC ellen. Ez megint a legmelegebb napszakban kezdődött, de a folyamatosan fújó szél elviselhetőbbé tette a kifejezetten erős napsütést.

Ugyan jó iramú játék mellett, de egy érezhetően technikailag és taktikailag is gyengébb ellenféllel volt dolgunk. A 7. percben Hortobágyi András és a 10. percben Szuchy Balázs által szerzett gólokkal biztos vezetéssel mentek a fiúk az első szünetre. Az edző a következő két negyedben tartalékolt a másnapi, a feljutást eséllyel kecsegtető mérkőzésre, ezért pihentette a kulcs játékosokat. Ennek eredményeként a második és harmadik negyed elég unalmas és eseménytelen volt. Az utolsó negyed második felében egy kicsit ismét rákapcsoltak a fiúk és ennek eredményeként egy korner góllal Szigeti Bence három nullára módosította az eredményt. Bence végig bokasérüléssel küzdött a tornán és ez volt az első mérkőzés, ahol rövidebb időre pályára lépett, így a gólja is megsüvegelendő teljesítmény. Hasonlóan komoly sérüléssel küzdött a torna alatt Olasz Balázs is, aki végül csak a döntő mérkőzésen szállt be és tette hozzá a hasznos munkát a csapat teljesítményélhez.

Csoport másodikként várhatuk a következő nap mérkőzését, melyen a máltai bajnok Qormi Daikin HC ellen kellett pályára lépni.
A mérkőzés egyórakor kezdődött és a torna többi csapata és a helyi szurkolók ismét jó hangulatot csináltak.

Az első negyed a tapogatódzás és a lehetőségek felmérésével telt. egyik csapat sem tudott felülkerekedni, majd 19. percben Hortobágyinak sikerült megszereznie a vezetést, ami a harmadik negyed végéig, a 42. percig meg is maradt, de ekkor a Qormi kiegyenlített. A döntés a negyedik negyedre maradt, de több gól már ott sem esett. A máltaiak komoly rohamokat vezetek, az egyenlítő góltól vérszemet kapva, a negyedik negyed első felében, de a védelem állta a sarat.

Így jöhettek a rávezetések.

Bizonyára ez volt számunkra a torna legizgalmasabb és legkiélezettebb része. A csapat higgadt maradt és csak egyet hibázott, a Qormi Daikin HC viszont kettőt rontott, a jó kapusteljesítmény eredményeként a megítélt hétméterest sem tudták értékesíteni a máltaiak, így mi lettünk a torna egyik első helyezettje.

Gratulálok a csapatnak, az edzőnek és a csapatvezetésnek. Nagy büszkeség, hogy végre mindkét meghatározó csapatunk a Challenge I csoportba folytathatja jövőre az európai versenyeket."

Ferenczi Ferenc
Magyar Gyeplabda Szakszövetség
Alelnök

Építők HC - Challenge I

Tudósítások és képek az Építők HC Weboldalán és Facebook oldalán

Fotó - Zsoldos Szilvia

Álló sor balról: Löschnig Tamás, Czirják László, Kovács Norbert, Lénárd Máté, Wesselényi Márton (Csapatkapitány), Lennart Joep Garritsen, Zsoldos András (MGYSZ Elnök), Darek Markiewicz (Vezetőedző)

Guggoló sor balról: Budai Csanád, Szóga Zsigmond, Wesselényi Farkas, Kovács János (Kapus), Petővári Balázs (Kapus), Wesselényi Miksa, Forgács Milán, Bitay Zsolt

Az Építők HC szlovén szomszédaink, a HK Triglav Predanovci csapata ellen, nehéz kezdés után aratott 8-3-as győzelmet. Góllövők: Szóga Zsigamond mesterhármas(!), Wesselényi Márton (2), Kovács Norbert (2), Wesselényi Miksa . Ezzel pedig bennmaradt a Challenge I csoportba.

Regnáló nagypályás bajnokcsapatunkat Zsoldos András Szakszövetségünk Elnöke kísérte el Törökországba, beszámolója a tornáról alább olvasható:

"Elértük a célunkat!

A tavalyi évben a Challenge I csoportba induló, a bajnoki címet védő Építők HC nagyon rövid kerettel (összesen két csere) vágott neki Markiewiecz mester vezényletével a törökországi útnak.
Csoportjukban a házigazda Gaziantep Polisgücü, ASD Tevere (Olaszország) és a jobbik gibraltári csapat a Granmarians ellen kellett első körben megküzdeniük.

Az olasz és a török ellenfél egy nálunk magasabb szintet képvisel, mindkét klub magabiztosan verte meg csapatunkat. E két klub szemmel láthatóan lényegesen jobb feltételek mellett érkezett a versenyre (edzői stáb, gyúró, technikai vezető). Ők a „piszkos” anyagiakkal is lényegesen jobban állnak.

A gibraltári ellenfél az már egy másik eset. Nagyon szoros küzdelemben a végén csak-csak bedaráltak bennünket (0-2), de itt már látszottak a biztató jelek. A kezdetben elfogódottan és meglehetősen idegesen játszó csapat kezdte hozni a valódi tudását. Az biztos, hogy egy „full-os” kerettel az eredmény biztosan egészen másképp alakult volna.

A feljutásért végül is a szlovén bajnokkal; a HK Triglav Predanovci-val kellett megmérkőzni. A mérkőzés nagyon „ideglelősen” indult. A szlovének vezettek, mi mentünk utánuk.  A mester figyelmeztette a játékosokat, hogy egy jóval idősebb és esetenként fizikálisan gyengébb, lassabb játékosokból álló ellenféllel állunk szemben, tehát nyomjanak iramot, ahogyan csak bírják. A negyedig negyedben aztán bejött a taktika. Az ellenfél teljesen összeomlott és kiütéses vereséget szenvedett.

Összeségében elmondható, hogy teljesen megérdemelt a bennmaradás a CI-ben. A csapat mérkőzésről-mérkőzésre egyre jobban játszott. A fiatalok még egy kicsit megilletődötten kezdtek, de fokozatosan egyre magasabb szinten teljesítettek. A csapaton azért látszik a mérkőzés hiány.
Jövőre remélhetőleg lesz lehetőség alaposabban felkészülni. Emellett az összesen két cserelehetőség sem elegendő, itt is erősíteni kell.

A csapatban mindenki jól teljesített, de ki kell emelni Löschnig Tamást , aki egészen kiválóan, mindenképpen magasabb „Trophy” szinten játszott. Higgadt, intelligens és tiszta játéka nyugtatóan hatott az egész csapatra. Ki kell emelni Dariusz Markiewicz edzői munkáját, akinek döntő szerepe volt a bennmaradás kiharcolásában.

Köszönjük Darek!

A torna vége előtt megtudtuk, hogy a ’Soroksári-Olcote’ csapata Gibraltárban kivívta a feljutást így elértük, hogy immár két csapatunk is a CI-ben indulhat a jövő évben. Ez egy valóban történelminek mondható siker.

Mi lesz akkor, ha végre még pályánk is lesz?

A torna szervezéséről csak annyit; ez nekünk a terem EB-n sokkal jobban sikerült."

Zsoldos András
Elnök

Végül, de cseppet sem utolsó sorban gratulálunk Szalay Balázs nemzetközi játékvezetőnknek, aki szintén az Építők HC csapatát kísérte a törökországi tornára és kapott kiváló értékelést a torna végén, ahol ír kollégájával dirigálták; a házigazda Gaziantep Polisgücü SK HK Concordia 1906 drámai, rávezetésekkel zárult döntő mérkőzését.

Gratulálunk Balázs! Ezzel a teljesítménnyel minden érintett aspektusában csúcsra járattuk a 2023-2024-es nemzetközi klub idényt.

Az EuroHockey Club Challenge I 2024-es Férfi tornájának hivatalos személy gárdája. Álló sor balról harmadik: Szalay Balázs - EuroHockey játékvezető

Előzmények

2024.05.14.: Közeleg a pünkösd és ezzel újra itt az európai klubtornák ideje is. A húsvéti EHL (EuroHockey League) és női - férfi Trophy I események után ez hagyományosan a kontinentális szövetség második legfontosabb eseménysorozata , a Trophy II és Challenge tornákkal.

hagyományosan két férfi klubunk küzd majd a nemzetközi porondon; nagypályás címvédőnk az Építők Hockey Club Törökországban, Konya-ban mérettetik meg olasz, walesi, török, horvát és gibraltári ennefelekkel szemben a CI-es csoportban, míg a tavalyi ezüstérmes Soroksári Hockey Club Gibraltárra utazik a CII-es csoportba, hogy helyi, máltai, norvég, luxemburgi, svéd és litván csapatokkal találkozzon.

Mindkét csapatnak sok sikert és jó szereplést kívánunk!