Komoly huzavona vette körül a 2026-os európai Club Challenge események csoportbeosztását alapvetően meghatározó, előző évi, 2025-ös tornákat. Az időn túli lemondások mellett főként a CI-es csoport helyszínének és dátumának folyamatos mozgatása okozott kavarodást, mely a nagy számú visszalépő miatt a kvóták a CI és CII-es csoportok közti átrendeződését eredményezte. Ennek esett áldozatul tavaly ezüstérmesünk a Soroksári HC is, aki végül visszalépni kényszerült a CI mezőnyéből. Bajnokunk pedig vállalva a tornát vívta ki a bennmaradást. Ilyen előzményekkel vágott neki két klubunk az idei pünkösdi hétvégének, mindkét oldalon sok hiányzóval ugyan, de mégis sikerült a bennmaradás, így továbbra is egy CI-es és egy CII-es kvótával folytathatja jövőre Szakszövetségünk. Azonban, hogy melyik klubunk melyik osztályba kerül majd jövőre, arról az idén is az ausztriai Mödlingben megrendezésre kerülő FINAL4 hívatott dönteni június 13-án.
Gratulálunk az elért eredményekhez!
Építők Hockey Club - CI (Predanovci, Szlovénia)
A torna hivatalos oldala
Fotó: Petővári-Raab Nikolett
Az Építők HC 5. helyezett csapata;
Álló sor balról; Veronika Markiewicz (Csapatvezető), Peter Jost, Papp Gergely, Wesselényi Márton, Kozári Benedek, Czirják László, Leon Bock, Löschnig Tamás (Csapatkapitány), Pintér Gergely, Darek Markiewicz (Vezetőedző)
Térdelő sor balról; Johannes Stabreit, Szóga Zsigmond, Forgács Milán, Petővári Balázs (Kapus), Herberth Huba, Busch Péter, Lugosi János
Az Építők HC beszámolója az eseményről;
"Az Építők Hockey Club zsinórban a harmadik évben vett részt a EuroHockey Challenge I-es osztályának küzdelmeiben, ezúttal a szlovéniai Rónafőn (Predanovci). Csoportjában norvég (Furuset), dán (Copenhagen), és horvát (Mladost) ellenfél szerepelt. A versenyre való felkészülési időszakban sokat segített a Soroksárral való együttműködés, a tavaszi, csütörtöki edzések végén a két klub rövid, 30 perces felkészülési mérkőzést játszott egymással.
A felkészülést megnehezítette az edzéseken való, sokszor csekély létszám, illetve, hogy több kulcsjátékos ( Bosch, Vuleta, Kovács, Wesselényi Farkas, Wesselényi Miksa ) is lemondta a tornán való részvételt.
Mindezen hátrányok ellenére a csapat végig szervezett maradt és összességében felülteljesítette az előzetes elvárásait, ami a bennmaradás volt. Az első összecsapáson a Furuset ellen támadó szellemű, egységes csapatot láthattunk, amely az első percekben megszerezte a vezetést, magához ragadta a kezdeményezést és irányította a mérkőzés ritmusát. A mezőnyjáték eredményességét mutatja, hogy mind a négy gól akcióból született. Ezen találkozón Johannes Strabreit és Pintér Gergely még nem tudtak csatlakozni a csapathoz, a klub két cserével érte el a remek eredményt és gyűjtötte be az öt pontot.
A dán Copenhagen már jóval nehezebb feladatnak ígérkezett, de ezen a találkozón sem játszott alárendelt szerepet a klub. A két csapat végig fej-fej mellett haladt, mindkettőnek megvoltak az esélyei arra, hogy a maga irányába billentse a mérleg nyelvét, a döntetlen végül igazságos eredménynek bizonyult. A Copenhagen két éve a Trophy II-ben szerepelt, így ez a döntetlen kifejezetten nagy presztízseredmény a hazai gyeplabda történelmében.
Az első két meccs összképe alapján vasárnap, a Mladost érezhetően komolyan vette az Építők HC-t, és az első percektől kezdve nagy nyomást helyezett rá. Ennek ellenére a második negyed végéig rendkívül szoros volt az eredmény, az ott bekapott két gól után azonban olyan különbség alakult ki, amit a rutinos horvátok már végig kézben tartottak. Átmenetekből ugyan sok helyzetig jutott a magyar csapat, ám ezúttal ezek a lehetőségek kimaradtak, így alakult ki a 6-2-es végeredmény, ami a csoport harmadik helyét jelentette hét ponttal.
Az Építők ezzel a hét ponttal többet szerzett, mint az elmúlt két Challenge I-es szereplésén a csoportkörben. Darek Markiewicz vezetőedző a hullámvölgyekkel tűzdelt felkészülési időszak ellenére egységes csapatot tudott csinálni, akik nagy lelkesedéssel és szenvedéllyel játszották végig a három napot. Lánya, Veronika Markiewicz ismét magas színvonalon látta el a csapatmenedzseri feladatokat, építve ezzel a nemzetközi kapcsolatokat a EuroHockey delegáltjaival. Petővári-Raab Nikolettnek köszönhetően a tornáról kiváló minőségű fotók és videók is készültek, ami a közösségi médiában emelni tudja a magyar gyeplabda megítélését és népszerűségét."
Forgács Milán - Építők HC
Soroksári Hockey Club - CII (Torún, Lengyelország)
Beszámoló az EuroHockey honlapján
Fotó: Soroksári HC
A Soroksári HC 5. helyezett csapata;
Álló sor balról; Tápai Dorottya (Videós), Garabics Dániel, Balogh Tamás, Palotai Bálint (Csapatkapitány), Jacob Wiedmer, Tápai Tibor, Levent Maiwald, Losonci Ádám, Benedikt Rudolf, Losonci Zsófia (Csapatvezető), Álló Marcell (Vezetőedző)
Guggoló sor balról; Pádár Csaba, Hortobágyi András, Ferenczi Zsolt (Kapus), Szigeti Bence, Kis Hunor, Beszeda Gergő
A soroksári csapat, bár rendkívül hiányos kerettel tudott csak Lengyelországba utazni és a tornán szerzett sérülések miatt még jobban megcsappant a keret a "gladiátorok" nevükhöz híven megküzdöttek a bennmaradásért és az ötödik helyért, mindössze egy egygólos vereséget szenvedtek és a felsőházba kerülésük csupán a kevesebb szerzett akció gólnak volt köszönhető.
Előzmények
2026.05.15.: Közeleg a pünkösd és ezzel az európai klubtornák ideje is. Az idei évben mindkét kvótával rendelkező hazai férfi csapatunk részt vesz a megfelelő csoportos 'BEK' eseményen. Sikeres szereplést kívánunk klubcsapatainknak!
Bajnok csapatunk az Építők Hockey Club több év után a klub nagy örömére nem Törökországban, mint az elmúlt években, hanem a szomszédos Szlovéniában vesz részt a CI-es csoport küzdelmeiben, ahol a házigazda mellett dán, norvég, horvát, ukrán és máltai ellenfelekkel találkozhat. Szalay Balázs nemzetközi játékvezetőnk ezúttal is a CI-es tornán szerepel majd.
Az Építők HC WEB és Facebook oldala
Predanovci, Szlovénia
A Soroksári Hockey Club Lengyelországba utazik, a CII-es csoportba itt a hazaiak mellet gibraltári, litván, máltai, svéd és walesi ellenfelekkel csaphat össze.
A Soroksári HC Facebook oldala
Torún, Lengyelország