A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Diákolimpia 2023
 2650
Május 19-én pénteken befejeződtek a 2023-as év diákolimpiai küzdelmei; a Műfüves Diákolimpia Országos Döntőivel a szokott helyszínen; a Kőbányai Szent László Gimnáziumban. Eredmények a cikkben!

"Izgalmas, gyors, látványos játékkal zárult az idei diákolimpia: a Kőbányai Szent László Gimnázium műfüves pályáján a csapatok kitettek magukért, bár a nagy meleg és a is alaposan megizzasztották a játékosokat." - Szendrei Péter  Gyeplabda Diákolimpia Főszervező, Kőbányai Szent László Gimnázium

Gyeplabda Diákolimpia kiírása (PDF 313KB)

EREDMÉNYEK

MŰFÜVES DIÁKOLIMPIA 2023

Terem Diákolimpia Szabálykivonat 2023 (PDF 878KB)  !A teremhez képest eltérő szabályok!:
1. A műfüves pályán 3 mezőnyjátékos, 1 kapus játszik egy csapatban.
2. A kapust mezőnyjátékosra lehet cserélni, de akkor nem rendelkezik kapus jogokkal (nem érhet lábbal, kézzel, testtel a labdához).
3. A pálya minden oldalán van palánk, a játék folyamatos. De ha az alapvonali palánkot érinti a labda, akkor a szabályoknak megfelelően kiütés (ha a támadókról pattan ki a labda); vagy "szöglet" (ha a védőkről, illetve kapusról pattan az alapvonali palánkra. "Szöglet": a támadó a saját körívéről indíthatja újra a labdát.
4. Ha a szabályok szerint büntető szögletet kellene ítélni (körön belüli vétlen szabálytalanság, félpályán túli szándékos szabálytalanság - ami a teremben üres kapus büntető lövést jelentett), akkor a kinti játékban minden második ilyen vétség után rávezetéses büntetőt ítél a játékvezető.
Rávezetés: a saját kör vonalától indul a támadó, és 8 másodperce van szabályos gól lövésére. A kapus a gólvonalról indulhat - és akadályozhatja meg a gólszerzésben a csatárt. A 8 másodperc alatt a támadó többször is kapura lőhet (pl. a kapusról kipattanó labdát): vége akkor van az akciónak, ha ismételten elhagyja a labda a lövőkört, vagy gól születik, vagy a támadó szabálytalankodik. Ha a kapus szabálytalan, a szabályoknak megfelelően a játékvezető dönt: a rávezetést megismételteti (pl. veszélyes a hárítása) vagy büntető lövést, 7 méterest ítél (pl. elüti a támadót).

Eredmények a játéknapról (05.19):

leány 4. korcsoport:
1. Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium
2. Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája, Kömlő
3. Budapest XVI. Kerületi Szerb Antal Gimnázium
Gólkirálynő: Papp Anikó Eszter (Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium)
Legjobb kapus: Cseh Jázmin (Gárdonyi Géza Tagiskola, Kömlő).

fiú 6. korcsoport:
1. Budapesti Gazdasági SZC Teleki Blanka Közgazdasági Technikum
2. Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium
3. Kőbányai Szent László Gimnázium „A” csapata
4. Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium
5. Kőbányai Szent László Gimnázium „B” csapata
Gólkirálya: Szuchy Ádám (Teleki Blanka Közgazdasági Technikum)
Legjobb kapusa: Fekete Marcell (Szent László Gimnázium „A” csapata).

TEREM DIÁKOLIMPIA 2023

T erem Diákolimpia Szabálykivonat 2023 (PDF 878KB)

8. Kőbányai Szent László Gimnázium „B” csapata
Gólkirálynő: Szlonkai Lilla (Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium „A”)

1. Kőbányai Szent László Gimnázium „F” csapata
2. Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium „A” csapata
3. Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
4. Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium
A Final4 gólkirálya: Simon Andor (Német Nemzetiségi)

Eredmények a második játéknapról (03.24):

fiú+ 1-2. korcsoport:
1. Kispesti Pannónia Általános Iskola
2. Kispesti Kós Károly Általános Iskola „B” csapata
3. Budapest XXIII. Kerületi Grassalkovich Antal Általános Iskola
4. Kispesti Kós Károly Általános Iskola „A” csapata
Gólkirály: Herberth András (Kispesti Pannónia Általános Iskola)

Egyenes ágon a döntőbe jutott:
1-3. Kőbányai Szent László Gimnázium „F” csapata
1-3. Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium „A” csapata
1-3. Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium

A helyosztók eredményei:
4. Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium (ezzel a döntőbe jutott!)
A játéknap gólkirálya:
Garabics Dániel (Kőbányai Szent László Gimnázium „G” csapata)

Eredmények az első játéknapról (03.17):

fiú+ 3. korcsoport:
1. Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
2. Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája, Kömlő – „A” csapata
3. Kispesti Pannónia Általános Iskola
4. Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona
5. Kispesti Kós Károly Általános Iskola
6. Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium
7. Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája, Kömlő – „B” csapata
Gólkirály: Kállai Nikolasz Lajos (Kömlő „A” csapata)

fiú 5. korcsoport:
3. Kőbányai Szent László Gimnázium „D” csapata
5. Kőbányai Szent László Gimnázium „C” csapata
6. Kőbányai Szent László Gimnázium „A” csapata
Gólkirály: Szuchy Ádám (Teleki Blanka SZKI)

lány 4. korcsoport:
3. Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium „B” csapata
4. Kőbányai Szent László Gimnázium
Gólkirálynő: Papp Anikó Eszter (Fasori Gimnázium „A” csapata)

6. Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium
Gólkirálynő: Józan Sára (SZLG „A” csapata)

Előzmények

2023.05.10.: Május 19-én pénteken kerül sor a Műfüves Diákolimpia Országos Döntőjére a megszokott helyszínen a Kőbányai Szent László Gimnáziumban. A program és a játéknappal kapcsolatos információk:

A mérkőzések a fiú korcsoportban 10 percesek a lányban pedig 8 percesek  lesznek, a meccsek között 5 perc technikai szünet: figyeljetek a kezdésekre. A meccseken futó óra van, a játék folyamatos. A csapatkapitány kötelessége, hogy a mérkőzés után aláírja a jegyzőkönyvet: bekerült-e minden gól és góllövő. Kérem, hogy ha lehetséges, a játékosok számozott mezben játsszanak (amit előre adjatok le május 16. 18:00-ig); vagy minden gól után azonnal diktáljátok be a góllövőtök nevét a zsűrinek. A játéknap csak 12:30-kor kezdődhet, mert emelt szintű nyelvi írásbeli érettségi zajlik, ezért kérjük is, hogy az első mérkőzés kezdetéig ne hangoskodjanak a diákok az udvaron.

10:45: kapusok érkezése, öltöztetése, a védés szabályai (a szereléseket biztosítjuk, de egy-egy elemet egymás közt át kell majd adni; kapusaink a felszerelések szakszerű használatát megmutatják, tanácsokat adnak).

16:00 EREDMÉNYHIRDETÉS, DÍJÁTADÓ

2023.04.28.: A Magyar Gyeplabda Szakszövetség Május 5-ig meghosszabbítja a Műfüves Diákolimpia nevezési határidejét! Tervezett játéknap: Május 19. Péntek

2023.04.16.: 235 nevező, 63 csapat, 7 korcsoport, 112 mérkőzés, 432 gól!!! Véget értek a 2023-as Terem Diákolimpia küzdelmei, melyet a koronavírus járvány óta első ízben rendezett meg újra a Szakszövetség, mindez nem jöhetett volna létre a Kőbányai Szent László Gimnázium és Szendrei Péter , valamint a rengeteg önkéntes szervezőmunkája nélkül. Gratulálunk a szervezőknek és a díjazottaknak, valamint köszönjük önkénteseinknek a kiváló munkát. Folytatás májusban a műfüves diákolimpiával.

2023.04.11.: Április 14-én pénteken az utolsó játéknappal folytatódik a 2023-as Terem Diákolimpia;  a lány 5. és a fiú 6. korcsoport csapatai lépnek pályára a Kőbányai Szent László Gimnáziumban.

A fiú 6. korcsoportban körmérkőzést, 15 perces meccseket játszik a FINAL 4-ba bejutó 4 csapat. (A csapatok sorsolását a regisztráció után, 11:45-kor bonyolítjuk le: kérem, hogy a csapatvezető vagy a csapatkapitány legyen jelen.) A lány 5. korcsoport  mérkőzései terv szerint 10 percesek lesznek, a meccsek között rövid technikai szünet, azaz figyeljetek a kezdésekre. A meccseken futó óra van, a játék folyamatos. A csapatkapitányok kötelessége, hogy a mérkőzés után aláírják a jegyzőkönyvet: bekerült-e minden gól és góllövő. A 8 csapata előbb egy selejtező mérkőzést vív egymással, majd 2 győztes és 2 vesztes alkot egy-egy csoportot. A középdöntő csoportjainak 4. helyezettjei fognak mérkőzni a 7-8. helyért, a harmadikok az 5-6., a másodikok a 3-4. helyért, míg a csoportjukat megnyerő együttesek a diákolimpiai bajnoki címért.
11:40 csapatok érkezése, regisztráció, a fiú 6. korcsoport csapatainak sorsolása.
11:45-től öltözők elfoglalása, átöltözés (kérjük, hogy a játékosok öltözzenek át a megnyitóra, míg a csapatvezetők a regisztrációt tudják elintézni.)
12:10 rövid megnyitó; majd bemelegítés.
16:10-16:30 díjátadás

2023. április 14. (péntek) - ! Program !
lány 5. korcsoport

fiú 6. korcsoport   FINAL4

2023.03.21.: Március 24-én pénteken a második játéknappal folytatódik a 2023-as Terem Diákolimpia;  a vegyes 1-2., illetve a fiú 6. korcsoport csapatai lépnek pályára a Kőbányai Szent László Gimnáziumban. A mérkőzések mindkét korcsoportban 10 percesek lesznek, a meccsek között csak 2 perc technikai szünet, azaz figyeljetek a kezdésekre. A meccseken futó óra van, a játék folyamatos. A 6. korcsoportban a csapatkapitány kötelessége, hogy a mérkőzés után aláírja a jegyzőkönyvet, az 1-2. korcsoportban a csapatvezető tegye ezt meg: bekerült-e minden gól és góllövő. Kérem, hogy a játékosok számozott mezben játsszanak (amit előre adjatok le szerda estig); vagy minden gól után azonnal diktáljátok be a góllövőtök nevét a zsűrinek. (Ennek elmaradása az előző játéknapon nagyon megnehezítette a zsűri munkáját.)
A nap programját kicsit módosítottam, hogy ne legyen olyan szoros, mint az előző játéknap:

11:00 csapatok érkezése, regisztráció
(1-2. korcsoport: 13:00-ra - nekik nem szükséges a megnyitón részt venniük).
11:10-től öltözők elfoglalása (közben: terem berendezése zajlik; testnevelés órák 11:05-ig - ezért kérjük, hogy a játékosok öltözzenek át a megnyitóra, míg a csapatvezetők a regisztrációt tudják elintézni.)
12:00-16:10 mérkőzések
16:15-16:45 díjátadás.
2023. március 24. (péntek) - ! Program !
vegyes fiú+ 1-2. korcsoport
fiú 6. korcsoport (selejtező, középdöntő, helyosztó) - a döntőt - ahová a legjobb 4 csapat jut most tovább - április 14 - én játsszuk.

2022.03.14.: Március 17-én pénteken első játéknapjával kezdetét veszi a 2023-as Terem Diákolimpia. Elsőként a 3-as vegyes, az 5-ös fiú és a 4-es, valamint a 6-os lány korcsoportok csapatai lépnek pályára a Kőbányai Szent László Gimnáziumban. A mérkőzések minden korcsoportban 10 percesek lesznek, a meccsek között csak 1 perc technikai szünettel. A meccseken futó óra van, a játék folyamatos. A csapatkapitányok kötelessége, hogy a mérkőzés után aláírják a jegyzőkönyvet (kivéve: 1-2. korcsoport: ott a csapatvezető tegye ezt meg): bekerült-e minden gól és góllövő.

11:00 csapatok érkezése
11:30 megnyitó (a Magyar Diáksport Szövetség által meghatározott feltételek szerint); majd bemelegítés.
12:00-17:00 mérkőzések
17:00-17:30 díjátadás

2023. március 17. (péntek) - ! Program !
vegyes (fiú+) 3. korcsoport
fiú 5.  korcsoport
lány 6. korcsoport

2022.02.20.: A Gyeplabda Terem Diákolimpiára még péntek, február 24-ig lehet nevezni. (MEGHOSSZABÍTVA)
A Terem Diákolimpia programterve:
2023. március 17. (péntek); leányok: 2., 4. és 6. korcsoport; fiúk: 1., 3., 5. korcsoport.
2023. március 24. (péntek); leányok: 1. és 3. korcsoport; fiúk: 2., 4., 6. korcsoport (fiú 6.: 12 csapatos előselejtező).
2023. április 14. (péntek); leányok: 5. korcsoport; fiúk: 6. korcsoport (Final4).

A nevezések összegzésekor, egyeztetve a csapatokkal: az 1. és 2. korcsoportot összevontuk, valamint a fiúk mellett lányok is játszhatnak; "1-2-3. korcsoport fiú+", tehát ezek vegyes korcsoportok lesznek. A nevezések lezárultával közzétesszük, hogy mely korcsoport melyik dátumon kerü végül megrendezésre.

2022.02.16.: Eddig 36 csapat, 180 játékos regisztrált, de még várjuk a nevezéseket, főleg az általános iskolás korcsoportoknál. Ha nagyobb számban érkeznek még csapatnevezések, akkor némileg módosulhat a program: a kijelölt nap előselejtezői után az április 14-dikén folytatódhatnak a versenyek a 4 csapatos döntőkkel, ahogy például a 6. korcsoport esetén már így alakul.

2022.12.10.: Két év szünet után - a Magyar Diáksport Szövetséggel közösen - ismét szervezünk gyeplabda Diákolimpiát. A feltételeket a helyszínt és az időpontokat a letölthető Diákolimpia kiírás tartalmazza. Várjuk a jelentkező iskolákat és csapatokat. - Zsoldos András Elnök