A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Terem szabálykönyv 2019
 1084
Elkészült a 2019-es Teremgyeplabda Szabálykönyv magyar fordítása, mely ezúttal rendhagyó módon, már 2019 októberétől hatályos. Néhány fontos módisítás: eltörölték az időkérést, ellenben jön a négy negyed terembe is (4x10 perc). Nem kell kispadot cserélni a félidei szünetben, a büntető korner alatt viszont 20 másodpercig megállítják az időt, illetve a büntető kornerben nem résztvevő játkosnak az ellenfél 9-eséig kell visszamennie. A fordítás Ferenczi Zsolt munkája. Köszönjük!

A korábbi évektől eltérően az idei szabálykönyv frissített példánya jelentős mennyiségű és igen meghatározó változásokat tartalmaz. Kezdve a büntető kornerre vonatkozó szabályok változásától, a negyedek bevezetéséig. Több olyan pont is található a szabálykönyvben, mely több helyen, de csak alig észrevehetően módosult, így a megértéshez és az átláthatósághoz fontos a teljes pont áttekintése az alpontokkal és a dőltbetűs részekkel egyetemben. Ezeket a pontokat a magyar nyelvű változatban piros színnel jelöltem ezzel megkönnyítve az olvasó dolgát és felhívva a figyelmet az adott pont áttekintésének jelentőségére. Ajánlom továbbá az érdeklődők figyelmébe a bevezető részek átolvasását, hiszen bár gyakran elkerüli a szabálykönyvet forgatók figyelmet, ez a rész is módosul minden kiadásban és ezúttal igen részletesen taglalja a jelentősebb változtatások okát, magyarázatát. Jó olvasást kívánok minden érdeklődőnek és ajánlom a kiadványt a teljes magyar gyeplabdás társadalomnak.