A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Bajnok az Építők HC
 2045
Befejeződött az U14-es bajnokság is, mely az utolsó pillanatokig nyílt volt. Ez Építők HC megvédte tavaly megszerzett bajnoki címét, miután 4-2-re legyőzte a rivális Mondi Soroksári HC-t. A harmadik helyen a Lifting Trade Soroksári HC végzett, akik 4-3-ra győztek a jól hajrázó Főnix MSE ellen.

Az U14 utánpótlás bajnokság zárófordulójára maradt az első és harmadik hely sorsának eldöntése is. Mindkét mérkőzésen kiélezett küzdelem folyt, ahol egyik csapat sem tudta korán a javára fordítani a mérkőzést, így csak a lefújás pillanatában derült ki melyik csapat a dobogó melyik fokára állhat.

Az izgalmas mérkőzések után a harmadik helynek a Mondi Soroksár HC csapata örülhetett (Főnix SE : Mondi Soroksár HC 3:4) ,az első helyett az ÉHC szerezte meg (ÉHC – Lifting Trade Soroksári HC 4:2). A gólkirály Majer Bence lett (Lifting Trade Soroksári HC: 24 gól)

Zárásként elmondható, hogy mindhárom klub elégedett lehet:

• A negyedik Főnix HC csapata azzal, hogy versenyben tudott maradni a dobogóért jelezte, hogy hosszútávon számolni lehet velük. A klubépítésben egyedülállóan pár éven belül elérték, hogy három korosztály bajnokságában is szerepelni tudnak.
  • A Soroksári HC mindkét csapata a dobogón végzett, ami egyértelműen igazolja, hogy a klubban igen hatékony utánpótlás nevelés folyik.
  • Az Építők HC megvédte bajnoki címét.

Gratulálunk mind a négy csapatnak a sportszerű, de az utolsó pillanatig kitartó küzdelmekért!

Előzméynek

2016-04-21: Az U14-es bajnokság második tavaszi játéknapján is papírforma eredmények születtek, a Lifting Trade Soroksár magabiztosan győzte le a Főnix SE csapatát, akik a második félidőben újból két gólig jutottak (9-2). Az Építők HC ezúttal kapott gól nélkül hozta a Mondi Soroksár HC elleni mérkőzést (9-0).

Így a záró fordulóra maradt az első hely és a bronzérem sorsának eldöntése is, amit a Soroksár csapatai várják kedvezőbb helyzetből: döntetlen esetén a Lifting Trade az ÉHC elött az első, a Mondi Soroksár a Főnix-szel szemben a harmadik helyet szerezheti meg.

2016-04-03: Az U14-es műfüves bajnokság tavaszi nyitónapján papírforma eredmények születettek. Az esélyesebb csapatok már az első félidőben eldöntötték a mérkőzéseket, így a második félidőre már alig maradt gól.Az Építők büntetőt hibázott a Főnix elleni mérkőzésen, ellenben a Főnix csapata vesztett állásban sem adta fel a küzdelmet és - nyilvánvalóan a már kiengedett Építők ellen - de mindenképpen elismerésre méltó módon, döntetlenre hozta a második félidőt.két Soroksár küzdelmében az őszi mérkőzéshez hasonlóan a Mondi Soroksár 1-1-ig tartotta magát, majd nem bírta a nyomást és a Lifting Trade Soroksár simám győzött, elsősorban Mayer Bence góljaival, aki öt góljával komoly lépést tett a gólkirályi cím felé.

2016-02-19: A Magyar Gyeplabda Szakszövetség Ifjúsági Bizottsága elkészítette a 2015-2016-os, U14-es műfüves bajnokságának tavaszi programját

2015-10-26: A harmadik fordulóval befejeződött a 2015-2016-os U14-es bajnokság őszi fordulója. A zárónapon rendezett Lifting Trade Soroksári HC - Építők HC rangadón, nagy küzdelemben, 4 – 4-es döntetlen született. Az őszi bajnok, jobb gólkülönbségével az Lifting Trade Soroksári HC.

2015-10-24: Elnézést kérünk, de ez nem az első eset, hogy cikkek tűnnek el a weboldalunkról. Az U14-es bajnoksághoz hasonlóan az az NBI-es bajnokság cikke is eltűnt az adatbázisból.[admin]